لزوم تسریع در روند صدور کارت‌های ملی هوشمند

فرماندار اردکان در شورای ثبت احوال شهرستان:

فرماندار اردکان در شورای ثبت احوال شهرستان اردکان که به مناسبت روز ثبت احوال برگزار شد گفت: ثبت‌احوال سازمانی حیاتی و مهم است که وظیفه ثبت و حفظ اسناد هویتی مردم را بر عهده دارد.
 
به گزارش روابط عمومی فرمانداری اردکان هادی مقیمی با تقدیر از تلاش کارکنان اداره ثبت احوال شهرستان اردکان، آمارها و مستندات ثبت‌شده از وقایع حیاتی شهرستان را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: ثبت و تحلیل این آمارها اگر در موقع مقرر و قانونی خود انجام شود؛ می‌تواند معیار مناسبی برای برنامه‌ریزی‌های کلان کشور باشد.
 
رئیس شورای ثبت احوال شهرستان اردکان تولد، ازدواج، طلاق و مرگ را مهم‌ترین رویدادهای طول عمر انسان برشمرد که ثبت همه آن‌ها توسط سازمان ثبت‌احوال انجام می‌شود و آن‌گاه افزود: با تغییر سبک زندگی مردم، آمارهای ازدواج و طلاق در کشور دستخوش تغییراتی شده است که باید با برنامه‌ریزی و فرهنگ‌سازی، آن را به وضعیت مناسب‌تری برسانیم.
 
فرماندار اردکان به خدمات سازمان ثبت احوال اشاره کرد و افزود: صدور کارت هوشمند ملی که کارکردهای متعددی برای آن تعریف شده؛ یکی از بزرگ‌ترین طرح‌های کشور برای احراز هویت است و با توجه به نزدیکی انتخابات انتظار می‌رود بازه زمانی صدور و تحویل آن کاهش یابد.
 
وی ثبت‌احوال را یکی از سازمان‌های کلیدی در برگزاری انتخابات پیش رو برشمرد و اظهار امیدواری کرد این سازمان همچون گذشته نقش خود را در برگزاری انتخاباتی شکوهمند و سالم ایفا کند.